Aktualności

RELACJA Z OBCHODÓW ŚWIĘTA NARODOWEGO UCHWALENIA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

RELACJA Z OBCHODÓW ŚWIĘTA NARODOWEGO UCHWALENIA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA
Data publikacji: 06 maja 2024

W dniu 3 maja 2024r. wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców z Powiatu Pajęczańskiego uczczone zostało Święto Narodowe uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
W obchodach uczestniczyli: Burmistrza Pajęczna - Pan Piotr Mielczarek, Starosta Pajęczański - Pan Zbigniew Gajęcki wraz w Wicestarostą Pajęczańskim - Panem Pawłem Sikorą oraz Poseł na Sejm RP – Pan Marcin Przydacz. Uroczystość rozpoczęła się od przemówień zaproszonych gości, następnie wszyscy przybyli udali się na Mszę Świętą do Kościoła p.w. WNMP w Pajęcznie.

W tym roku w uroczystościach brała udział I klasa mundurowa Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Działoszynie. Uczniowie tejże klasy zaprezentowali pokaz musztry.

Zwieńczeniem obchodów Święta Konstytucji był wyjątkowy koncert okolicznościowy „Majówkowe Impresje Muzyczne” w wykonaniu Marty Ciesielskiej oraz Julii Łyczby w Kościele p.w. WNMP w Pajęcznie. 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację oraz wspólne świętowanie obchodów uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Święto Narodowe uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja - 2024 r.

Autor: Marcin Sadek
Powrót