Aktualności

Wiosenne Porządki na Warcie - aktualizacja

Wiosenne Porządki na Warcie - aktualizacja
Data publikacji: 22 kwietnia 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w spływie kajakowym połączonym z akcją sprzątania rzeki Warty - "Wiosenne Porządki na Warcie".

W związku z fatalną pogodą zapowiadaną na dzień 21 kwietnia akcja zostaje przeniesiona na przyszły tydzień. Będzie też rozłożona na dwa dni.

  • 27 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00 odbędzie się spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem Warty. Start na Przystani w Wąsoszu Górnym. Meta w Działoszynie.
  • 28 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00 na plaży w Niwiskach Dolnych rozpocznie się sprzątanie brzegów Warty.

Organizatorzy akcji dziękują:
Kajaki Adrenalina oraz Jura Kajaki - za udostępnienie kajaków
Urzędowi Miejskiemu w Pajęcznie oraz Gminie Działoszyn - za współpracę, odbiór odpadów oraz zapewnienie worków i rękawiczek
Częstochowski Alarm Smogowy - za współorganizację oraz wsparcie
Koło Gospodyń Wiejskich Niwiska Dolne - za pomoc oraz współorganizację akcji sprzątania z brzegów.

Wszystkim zapewnione zostaną oczywiście worki na śmieci, rękawiczki, poczęstunek oraz transport z mety spływu na start w dniu 27 kwietnia 2024 r. Prosimy ubrać się odpowiednio do akcji tj: preferowane długie rękawy bo przy poszukiwaniu śmieci z pewnością zajdzie konieczność przedzierania się przez krzaki. Warto zabrać coś na kleszcze i komary bo te niestety są już aktywne.

Szczegóły na zamieszczonym plakacie.

Link do Facebooka organizatora akcji, gdzie na bierząco aktualizowane są informacje na temat wydarzenia znajdziecie Państwo pod TYM linkiem.

Autor: Robert Mordal
Powrót