Aktualności

Fotorelacja z Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023

Fotorelacja z Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023
Data publikacji: 20 grudnia 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy to wydarzenie, które za każdym razem przyciąga rzeszę mieszkańców, nie tylko z naszej gminy.
W tym roku w dniach 15-16 grudnia, przed Pajęczańskim Ratuszem pojawiły się także wśród wystawców Koła Gospodyń i Stowarzyszenia zrzeszone w Lokalnej Grupie Działania – “Kraina Wielkiego Łuku Warty” i oprócz znanej od kilku lat formuły, tym razem członkowie mogli uczestniczyć w warsztatach kulinarnych. Odbyła się także promocja lokalnych produktów, degustacja przygotowanych potraw, a także spotkanie aktywizujące w ramach realizacji projektu współpracy pt.: "Turystycznie i oddolnie dla obszarów lokalnych strategii".
W ciągu dwóch dni na Jarmarku pojawiło się 33 wystawców. Wachlarz wystawianych produktów robił wrażenie. Oprócz pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia oraz inne organizacje można było zakupić mnóstwo dekoracji świątecznych, ozdób wykonanych na szydełku, czy rękodzieł drewnianych.
W piątek swoje stoiska wystawiły placówki oświatowe z terenu Gminy Pajęcznie. Dzieci natomiast mogły uczestniczyć w animacjach i zabawach prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie.
Sobota obfitowała w występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się: Fatimskie Aniołki, Iskierka Dance, Maryjne Nutki, Mikołaj Kuchciak/Piotr Kuchciak, Filip Mizia. Niewątpliwą atrakcją wieczoru okazał się teatr ognia dla dzieci, który zrobił ogromne wrażenie na milusińskich.
Nie mogło zabraknąć także obecność Świętego Mikołaja, który rozdawał dzieciom słodycze oraz chętnie pozował do zdjęć.
 
Niewątpliwie gwiazdkowy nastrój udzielił się wszystkim odwiedzającym Jarmark Bożonarodzeniowy i skutecznie wprowadził gości w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Relacja z Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023

Autor: Robert Mordal
Powrót