Aktualności

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN
Data publikacji: 23 kwietnia 2012

W dniu 21 kwietnia 2012 roku odbyła się uroczystość Jubileuszu 100 lecia urodzin mieszkańca Pajęczna Pana Józefa Gajęckiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie.

Po Mszy Św. Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska wraz z Burmistrzem Gminy i Miasta Pajęczno Panem Dariuszem Tokarskim wręczyli Dostojnemu Jubilatowi nadany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złoty Krzyż Zasługi. Pani Wojewoda odczytała także list gratulacyjny od Premiera RP Donalda Tuska.

Na uroczystość Jubilat przybył efektownym zaprzęgiem konnym, którym po Mszy udał się na pajęczański cmentarz złożyć kwiaty na grobach swoich najbliższych.

Nieoficjalna cześć uroczystości miała miejsce w lokalu „Cafe”. Uczestniczyli w niej licznie zaproszeni przez Jubilata goście, a wśród nich m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Pajęcznie Wojciech Marchewka , kierownik USC Karolina Wybraniec – Kapela, kierownik MGOPS Bożena Biernat, Zarząd Okręgu Związku Kombatantów RP i BW w Częstochowie, Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pajęcznie, bliższa i dalsza rodzina oraz przyjaciele i znajomi. Wszyscy goście składali dostojnemu jubilatowi serdeczne życzenia i gratulacje . Wspólnie odśpiewali „Dwieście lat…”.

Uroczystość przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze przy dźwiękach piosenek wykonywanych przez zespół Kiełczygłowianie.

 

Pan Józef Gajęcki urodził się w Pajęcznie 19 kwietnia 1912 roku. Jest znany mieszkańcom Pajęczna jako powszechnie szanowany i wybitny rzemieślnik – właściciel zakładu rymarskiego.

Podczas II Wojny Światowej walczył w kampanii wrześniowej. Jako żołnierz Wołyńskiej Brygady Kawalerii uczestniczył w bitwie pod Mokrą.

Pan Józef stoi na czele 3 pokoleniowego rodu – 2 córek, 2 synów, 5 wnuków i 3 prawnuków. Jak na mężczyznę i człowieka z bogata przeszłością przystało cieszy się dobrym zdrowiem  i kondycja, jest bardzo pogodnym i wesołym człowiekiem. Gratulując znakomitej formy jeszcze raz życzymy Szanownemu Jubilatowi długich lat życia, a za dotychczasowy dorobek i poświęcenie dziękujemy.

 

Pan Józef Gajęcki jako pierwszy w tym roku dołączył do grona stuletnich mieszkańców naszego Miasta i Gminy. W 2012 roku jubileusz 100-lecia urodzin będą obchodziły jeszcze 3 osoby, a najstarsza mieszkanka naszej gminy urodziła się w roku 1910.

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN

Powrót