Aktualności

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN
Data publikacji: 07 maja 2012

W dniu 5 maja 2012 roku po raz kolejny odbyła się w naszym mieście uroczystość 100 lecia urodzin. Tym razem Jubilatką była Pani Stanisława Rak urodzona 8 maja 1912 roku w Pajęcznie. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym WNMP w Pajęcznie.

Msza miała bardzo uroczysty charakter, koncelebrowało ją 8 księży. Po mszy kapłani wręczyli Pani Stanisławie poświęcony przez siebie obraz z wizerunkiem Pana Jezusa. Oczywiście nie był to jedyny prezent dla Dostojnej Jubilatki.

Tak piękny jubileusz był okazją, by zgromadziła się wielopokoleniowa rodzina wraz z zaproszonymi na tą uroczystość gośćmi. Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski wręczył list gratulacyjny od Premiera RP Donalda Tuska, kosz smakołyków oraz upominek finansowy. Życzenia i gratulacje złożyli również Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Sławomir Goszczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pajęcznie Wojciech Marchewka, kierownik USC Karolina Wybraniec-Kapela, Wicestarosta Pajęczański Jacek Lewera oraz kierownik KRUS w Pajęcznie Bożena Bednarek. Na uroczystości obecny był także szkolny kolega Jubilatki Pan Józef Gajęcki, który 2 tygodnie wcześniej również obchodził jubileusz 100 lecia urodzin.
Nieoficjalna część uroczystości odbywała się w lokalu „Evita” w remizie OSP w Makowiskach. Zgromadzeni goście wspólnie odśpiewali Pani Stanisławie „Dwieście lat…”

Pani Stanisława Rak w dalszym ciągu cieszy się dobrym zdrowiem i kondycją. Przez całe życie zajmowała się pracą w gospodarstwie rolnym. Urodziła 4 synów, ma 9 wnuków, 17 prawnuków i 4 praprawnuków.

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN

Powrót