Aktualności

CZERWCOWY WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI

CZERWCOWY WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI
Data publikacji: 24 maja 2012

Pierwszy weekend czerwca (2-3) zapowiada się w naszym mieście niezwykle atrakcyjnie. Upłynie on pod przede wszystkim znakiem koni (odbędą się Ogólnopolska Wystawa Koni Śląskich oraz XII Zjazd Miłośników Koni. Mamy również nadzieję, że wielu zwolenników zgromadzi organizowany pierwszy raz w Pajęcznie Jarmark Nadwarciański.

W sobotę 2 czerwca w pajęczańskim Parku 1000-lecia już o godzinie 10.00 rozpoczną się dwie ciekawe imprezy. Kolejny raz będzie można podziwiać konie rasy śląskiej z terenu całego kraju. Wszystkie zwierzęta oceniać będzie komisja sędziowska złożona z jurorów wskazanych przez Łódzki Oddział Polskiego Związku Hodowców Koni, a najpiękniejsze konie i ich hodowcy zostaną odpowiednio nagrodzone.
W tym samym czasie i miejscu obędzie się Jarmark Nadwarciański. Będzie to prezentacja wszystkich czternastu gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty”. W przygotowanych przez siebie stoiskach przedstawiciele poszczególnych gmin zaprezentują lokalne potrawy i wyroby rękodzielnicze, a na scenie zaprezentują się lokalni wykonawcy.
Natomiast niedzielny (3 czerwca) Zjazd Miłośników Koni to impreza doskonale znana i lubiana przez mieszkańców Pajęczna. W tym roku odbędzie się już po raz 12.  Tradycyjnie uczestnicy Zjazdu spotkają się o godz. 13.00 na Placu Targowym przy ul. Mickiewicza. Stamtąd ulicami Pajęczna, w barwnej kawalkadzie, zaprzęgi i jeźdźcy przejadą do Parku 1000-lecia. Tam odbędzie się zasadnicza część Zjazdu – prezentacje, wręczanie nagród, konkursy i pokazy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych imprezach wstęp – jak zawsze – wolny.

 

 

Powrót