Aktualności

SUKCESY GIMNAZJALISTEK Z PAJĘCZNA

SUKCESY GIMNAZJALISTEK Z PAJĘCZNA
Data publikacji: 08 czerwca 2012

Maj obrodził nagrodami dla uczniów pajeczańskiego Gimnazjum, które licznie uczestniczyły w różnego rodzaju konursach. Gimnazjaliści stawali w szranki z konkurentami na szczeblu szkolnym, międzyszkolnym, gminnym i wojewódzkim i miło nam zawiadomić, że odnieśli sukcesy.

Marta Trzeciak i Eliza Zimoch – uczennice  klasy 2f Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie – zajęły 3. miejsce  w wojewódzkim konkursie kulinarnym „Jem smacznie, zdrowo i kolorowo",  który zorganizowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi. Konkurs przeprowadzany był w ramach realizacji ogólnopolskiego programu profilaktycznego Trzymaj formę. Zadaniem uczestników tegorocznego konkursu było przygotowanie i wykonanie ciekawych, autorskich dań: sałatki i surówki na bazie warzyw i owoców jako źródła niezbędnych witamin oraz opracowanie ulotki informacyjnej o wartościach odżywczych prezentowanych dań, przekazanie w niej wiedzy swoim rówieśnikom o zdrowym stylu życia.
Spośród 40 dwuosobowych zespołów, które zgłosiły się do konkursu, 14 zakwalifikowano do etapu wojewódzkiego, który odbył się 6 czerwca 2012 r. w łódzkim „gastronomiku”.
Uczennice pajęczańskiego gimnazjum swoje dania wykonywały podczas finału pod surowym okiem komisji, w skład której wchodzili przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi oraz profesjonalny kucharz – konsultant kulinarny firmy Unilever. Oceniano sposób przygotowania, smak potraw i sposób podania. Marta i Eliza zachwyciły jury surówką z suszonymi pomidorami i prażonym słonecznikiem oraz sałatką z makaronem pełnoziarnistym, pieczonym kurczakiem i mozzarellą. Finałową aranżację dziewczęta przystroiły rustykalną kompozycją świeżych ziół i polnych kwiatów ułożoną w wiklinowym koszyczku. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.  
Marta, Eliza, ich opiekunka – pani Anna Hałaczkiewicz, otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz upominki od firmy Unilever.

Anna Pobudejska z klasy 3F otrzymała wyróżnienie w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja i proza twórców brytyjskich” w Działoszynie, zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej w IV edycji Konkursu Poetyckiego „W słowach utopieni” o zasięgu międzygminnym w Raciszynie oraz wywalczyła II miejsce w części plastycznej Międzyszkolnego Konkursu Literacko- Plastycznego „Moje spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej” w Wieluniu. Dodać należy, że do ostatniego z tych konkursów Ania zgłosiła również pracę literacką. II miejsce w powyższym konkursie zdobyła również Klaudia Kowalczyk z kl. Id za swoją pracę literacką. Ania pracowała pod kierunkiem p. Łucji Krzak, natomiast Klaudia – p. Elżbiety Woźniak.

Ze swojego sukcesu może także być dumna uczennica klasy IC Dominika Tkaczyńska, laureatka nagrody specjalnej w postaci wyróżnienia Polskiego Radia Łódź w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim pt. „Moja Mama” organizowanym  przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka w Łodzi, Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.   Dominikę zaproszono do siedziby radia, gdzie odebrała nagrody, odczytała swój nagrodzony wiersz „Kto to jest Matka” oraz udzieliła wywiadu  żywo na antenie. Podziękowania za sprawowanie opieki literackiej nad uczennicą otrzymała również p. Łucja Krzak.

W galerii zdjęcia z konkursu kulinarnego.

SUKCESY GIMNAZJALISTEK Z PAJĘCZNA

Powrót