Aktualności

100 ROCZNICA URODZIN

100 ROCZNICA URODZIN
Data publikacji: 25 czerwca 2012

W dniu 24 czerwca 2012 roku odbyły się uroczystości związane z 100 rocznicą urodzin kolejnego mieszkańca naszego miasta – Pana Jana Schabowicza. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym W.N.M.P. w Pajęcznie, na którą Dostojny Jubilat przybył zaprzęgiem ciągniętym przez 2 piękne konie.

Po Mszy uczestnicy udali się do restauracji „Ratuszowa”, gdzie przygotowano urodzinowy obiad. Wśród gości, obok najbliższej rodziny, znaleźli się również Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pajęcznie Wojciech Marchewka, Kierownik USC Karolina Wybraniec – Kapela oraz przedstawicielka ZUS w Pajęcznie Maria Wojtan. Burmistrz Dariusz Tokarski złożył życzenia, wręczył kosz smakołyków i drobny upominek pieniężny oraz odczytał list gratulacyjny od Premiera RP Donalda Tuska skierowany do Jubilata. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Goście odśpiewali Jubilatowi wspólnie „200 lat…”

Pan Jan Schabowicz urodził się w dniu 22 czerwca 1912 roku w Pajęcznie.  Całe życie był i jest mieszkańcem Pajęczna. Z zawodu stolarz, pracował w pajęczańskich zakładach i firmach. W dobrym zdrowiu i kondycji doczekał 4 dzieci, 13 wnuków i 22 prawnuków.

Dostojny Jubilacie – życzymy Panu jeszcze raz wielu dalszych lat życia w zdrowiu i pomyślności.

100 ROCZNICA URODZIN

Powrót