Aktualności

WZDŁUŻ i WSZERZ PO ZIEMI PAJĘCZAŃSKIEJ – RAJD SAMOCHODOWY

WZDŁUŻ i WSZERZ PO ZIEMI PAJĘCZAŃSKIEJ – RAJD SAMOCHODOWY
Data publikacji: 30 lipca 2012

W dniach 28-29 lipca 2012 roku odbyła się VII edycja Rajdu Po Ziemi Pajęczańskiej. Rajd, który powrócił po rocznej przerwie, zgromadził na starcie 11 dwuosobowych załóg. Na całość imprezy składały się dwa oceniane etapy oraz próby szybkościowo – zręcznościowe na Placu Targowym.

Rozpoczęcie Rajdu wyznaczono na sobotę o godzinie 10.00 na Placu Targowym w Pajęcznie. Po szczegółowym wyjaśnieniu i dokładnym omówieniu regulaminu załogi ruszyły ok. godz. 11.00 na trasę 1 etapu, który odbył się po ulicach Miasta Pajęczno.

Polegał na odnalezieniu przez załogi 23 opisanych w sposób trochę tajemniczy i dowcipny punktów położonych na terenie naszego miasta. W każdym z tych punktów należało odnaleźć „słowo – klucz” i zapisać je w specjalnym diagramie. Prawidłowo odnalezione hasło wskazywało, na który z kolejnych punktów trzeba się następnie udać. Obok charakterystycznych miejsc w Pajęcznie jak Zespół Szkół, Ratusz, Mleczarnia, Jezioro Matusowiec itp. na trasie tego etapu znalazły się też siedziby firm – sponsorów Rajdu. Za każdy błąd załogi otrzymywały punkty karne. Tylko 3 zespoły przejechały trasę bezbłędnie i zmieściły się w wyznaczonym limicie czasu.

 

Start do 2 etapu został wyznaczony na godzinę 14.30 i odbył się sprzed budynku Ratusza. Tym razem trasa prowadziła po Ziemi Pajęczańskiej. Oprócz odnajdowania punktów na trasie, załogi musiały wykonywać również przygotowane dla nich zadania. Na trzech PKP (punktach kontroli przejazdu) były to zadania o charakterze sprawnościowym. Po odnalezieniu wszystkich punktów, wykonaniu zadań i odwiedzeniu PKP, załogi udawały się na linię mety usytuowaną w Parku 1000-lecia. Aby uniknąć punktów karnych za czas ukończenia etapu, należało wyliczyć samodzielnie dokładną godzinę, o której wypada dla danej załogi zakończenie etapu. Zarówno za wczesne jak i zbyt późne pojawienie się na mecie powodowało naliczenie punktów karnych.

Pierwszy dzień Rajdu zakończyło wspólne ognisko, które było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń po obu etapach.

 

W niedzielę o godzinie 15 uczestnicy Rajdu spotkali się ponownie na Placu Targowym, aby rozegrać 2 konkurencje (nie wchodzące do generalnej klasyfikacji rajdu) oraz poznać wyniki rywalizacji. Pierwszą konkurencją były przejazdy samochodem wyposażonym w symulator poślizgu (troleje), którym zawodnicy pokonywali trasę slalomu. W zgodniej opinii uczestników „nie jest to takie proste”, ale po odpowiedniej dawce treningu zapewne można opanować tę sztukę.  Drugą konkurencją był wyścig na dystansie „1/40 mili morskiej”. W pierwszej kolejności w indywidualnych przejazdach ustalono pary wyścigowe, a następnie w rywalizacji par wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się Marcin Jura w samochodzie BMW 318.

 

Po emocjach sportowych obyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Janusz Koliński (komandor rajdu) szczegółowo omówił wyniki każdego etapu i ogłosił ostateczne wyniki w klasyfikacji generalnej. Wszystkie załogi otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, a za miejsca I-III również puchary.

Nagrody rzeczowe ufundowali sponsorzy:

Urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie, FHU ELMARK – Mieczysław Krzak, STI INGRAM – Tomasz Koperski, Ośrodek Szkolenia Kierowców – Józef Bednarski, , VISTAT – Jerzy Ostrowski i Zbigniew Krzak, PPHU PROSPEKT – Marcin Wypych, Sklep Sportowy FENIX – Piotr Trawczyński, Księgarnia Andrzej Drab, Sklep sportowy TRAF – Andrzej Cytarzyński.

Organizacją i obsługą rajdu zajmowali się: Janusz Koliński, Stefan Tomala, Józef Bednarski, Andrzej Witkowski, Leszek Koliński, Paweł Margas, Dariusz Klekotka.

 


Wyniki VII Rajdu Po Ziemi Pajęczańskiej

 

 1. Tomasz Koperski, Magdalena Koperska – 79 punktów karnych
 2. Bartosz Gajęcki, Magdalena Gruszka – 92 punkty karne
 3. Marcin Jura, Anna Jura – 114 punkty karne
 4. Tomasz Moryń, Andrzej Krzak – 132 punkty karne
 5. Marcin Wypych, Andrzej Janus – 160 punktów karnych
 6. Sławomir Gałecki, Ewa Gałecka – 179 punktów karnych
 7. Łukasz Prokop, Beata Krupa – 193 punkty karne
 8. Paweł Chwilczyński, Marta Stefaniak – 410 punktów karnych
 9. Michał Gwoździk, Dawid Lis  – 538 punktów karnych
 10.  Rafał Siajkowski, Leszek Dziadek – 624 punkty karne
 11.  Szymon Kowalczyk, Dagmara Bęben – nie ukończyli rajdu

Szczegółówe wyniki raju do pobrania

 

WZDŁUŻ i WSZERZ PO ZIEMI PAJĘCZAŃSKIEJ – RAJD SAMOCHODOWY

Powrót