Aktualności

ZAWODY ROWEROWE NA PLACU TARGOWYM

ZAWODY ROWEROWE NA PLACU TARGOWYM
Data publikacji: 13 sierpnia 2012

W niedzielne popołudnie 12 sierpnia pajęczański Plac Targowy nieomal zamienił się w tor kolarski. Ponad 50 dzieci uczestniczyło w przygotowanych przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zabawach rowerowych.

Do udziału w zawodach zaproszone zostały dzieci w wieku od lat 3 do 13. Zanim rozpoczęła się zabawa uczestnicy wysłuchali krótkiej pogadanki przedstawionej przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Tematem było bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym.

Na początek zabawy najmłodsi rowerzyści spróbowali swoich sił w precyzyjnej jeździe po torze przeszkód. Trzeba przyznać, ze zdecydowana większość poradziła sobie z niełatwymi przeszkodami w sposób wzorowy.

Jednak głównym punktem imprezy były wyścigi. Uczestnicy podzieleni na kilka grup wiekowych rywalizowali na dostosowanych do ich wieku dystansach. Najmłodsi mieli do pokonania 1 małe okrążenie, najstarsi 4 duże pętle wokół Placu Targowego. Rywalizacja była bardzo zacięta, a zaprezentowane przez niektórych zawodników umiejętności mogły budzić podziw i uznanie. Wygląda na to, że przyszłość kolarstwa w Pajęcznie rysuje się w różowych kolorach, gdyż uzdolnionych dzieci i młodzieży nie brakuje. Niewątpliwie najbardziej zadowoleni z tego faktu byli działacze Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego (dawniej noszącego nazwę „TANDEM”, potem „JOE COX”) tj. Prezes Klubu Jan Pasek oraz trener Robert Koj.

Wszyscy uczestnicy zawodów, niezależnie od zajętego miejsca, zostali przez organizatorów nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi w postaci słodyczy i gadżetów. Nagrody ufundowali sponsorzy imprezy: Cementownia „WARTA” S.A. w Trębaczewie, Urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie oraz Starostwo Powiatowe w Pajęcznie.

Ale atrakcje tego popołudnia czekały także na dorosłych. Na specjalnie przygotowanym przez firmę ZASADA GROUP z Wielunia stanowisku można było sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na czas. Chociaż próba odbywała się na symulatorze jazdy rowerem podłączonym do komputera, jednak wymagała całkiem prawdziwego kręcenia rowerowymi pedałami. Dużym zainteresowaniem  publiczności cieszyły się również jazdy próbne rowerem wyposażonym w silnik elektryczny – wydaje się, ze szczególnie kilku paniom przypadł on bardzo do gustu.

Niedzielne popołudnie należy więc zaliczyć do bardzo udanych, a duża liczba uczestników i widzów wskazuje na konieczność kontynuowania takich imprez.

ZAWODY ROWEROWE NA PLACU TARGOWYM

Powrót