Aktualności

DOŻYNKI PARAFIALNO – GMINNE 2012

DOŻYNKI PARAFIALNO – GMINNE 2012
Data publikacji: 21 sierpnia 2012

W niedzielę 19 sierpnia w Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie odbyły się Dożynki Parafialno – Gminne. Za przygotowania tegorocznego swięta planów odpowiedzialni byli mieszkańcy Niwisk Dolnych, których dziełem był m.in. efektowny wieniec dożynkowy i bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna.

Funkcje starostów dożynkowych pełnili: pani Agnieszka Bernaś i pan Karol Góra. Do kościoła parafialnego dotarli oni bryczkami wraz z delegacją, w której znajdowali sie najmłodsi i najstarsi mieszkańcy Niwisk Dolnych – nieśli oni dary w postaci płodów rolnych. Dożynki rozpoczęły się od Mszy Świętej Dziękczynnej, którą odprawił ksiądz proboszcz Szymon Gołuchowski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych Gminy Pajęczno i Powiatu Pajęczańskiego. Na zakończenie do zgromadzonych z krótkim wystąpieniem zwrócił się Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski, który przede wszystkim podziękował rolnikom za ich trud i wysiłek.

Po mszy uczestnicy przeszli na plac parafialny, gdzie przy ustawionych stołach rozpoczęła się biesiada. Na początku uczestników uroczystości poczęstowano świeżo upieczonym z tegorocznej mąki chlebem. Na scenie wystepowali artyści, a wsród nich m.in. znany i lubiany artysta kabaretowy Stan Tutaj oraz grupa muzyczno – teatralna Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Trębaczew. Z dużym aplauzem publiczności spotkał się występ dziecięcego zespołu Amelki z Brzeźnicy. Nad oprawą muzyczną imprezy czuwał DJ Gołąb.

Na placu ustawiono także stragany i stoiska, na których prezentowano tegoroczne płody rolne, potrawy regionalne oraz smaczne wypieki.

DOŻYNKI PARAFIALNO – GMINNE 2012

Powrót