Aktualności

Kolejne 100 urodziny mieszkańca Pajęczna

Kolejne 100 urodziny mieszkańca Pajęczna
Data publikacji: 17 września 2012

W dniu 14 września 2012 roku minęła 100 rocznica urodzin jednego z mieszkańców naszego miasta – Pana Mariana Paurowicza. Z tej okazji w sobotę 15 września obyły się uroczyste obchody.

Rozpoczęły się one od Mszy Świętej, którą w Sanktuarium Matki Boskiej  Pajęczańskiej w intencji Jubilata odprawili wspólnie ksiądz Paweł Gancarek oraz ksiądz proboszcz Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie Szymon Gołuchowski.
Druga część uroczystości odbyła się w Sali „EWITA” w Makowiskach. Wzięli w niej udział, obok bliższej i dalszej rodziny Jubilata, zaproszeni goście.  Serdeczne życzenia Dostojnemu Jubilatowi złożyli m.in.: Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pajęcznie Wojciech Marchewka, Wicestarosta Pajęczański Jacek Lewera, Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Mszyca. Burmistrz Tokarski wręczył list gratulacyjny od Premiera RP Donalda Tuska, a Bożena Bednarek (kierownik palcówki terenowej KRUS w Pajęcznie) odczytała list gratulacyjny od Prezesa KRUS.
Wszyscy zgromadzeni odśpiewali Jubilatowi „Dwieście lat…” oraz wznieśli toast za jego dalsze lata życia.

Pan Marian Paurowicz urodził się 14 września 1912 roku w Pajęcznie. Całe swoje życie mieszkał i pracował w Pajęcznie. Jego miejscem pracy był dzisiejszy Miejski Zakład Komunalny. Pan Marian cieszy się doskonałym zdrowiem i kondycją. Zawsze dopisuje mu humor i dobry nastrój. Często osobiście wykonuje codzienne prace w gospodarstwie rolnym.
Doczekał się 3 dzieci, 5 wnucząt i 10 prawnucząt. Warto dodać, że jednym z wnuków Pana Mariana Paurowicza jest Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski.

Kolejne 100 urodziny mieszkańca Pajęczna

Powrót