Aktualności

ZAKOŃCZENIE BUDOWY I ETAPU GAZAOCIĄGU

ZAKOŃCZENIE BUDOWY I ETAPU GAZAOCIĄGU
Data publikacji: 30 listopada 2012

Zakończył się I etap budowy przez firmę EWE gazociągu na terenie Gminy i Miasta Pajęczno. W czwartek zapalony został symboliczny pierwszy płomień, a w piątek przeszkolenie z zakresu gaszenia pożarów instalacji gazowych odbyli strażacy z terenu powiatu pajęczańskiego.

Uroczystego zapalenia pierwszego symbolicznego płomienia gazowego dokonał w dniu 29 listopada 2012 roku na palcu targowym Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele władz firmy EWE Energia oraz władze samorządowe Gminy i Powiatu Pajęczno.Uroczystość uświetnił niezwykle efektowny pokaz teatru ognia.

W piątek 30 listopada w godzinach porannych firma EWE zorganizowała szkolenie dla strażaków. Udziału w nim wzięli  m.in. strażaków zawodowych i ochotników zarówno „zawodowcy” z KP PSP Pajęczno jak i ochotnicy z jednostek OSP z terenu pawiatu pajęczańskiego. Szczególnie efektownie wyglądała praktyczna część szkolenia, podczas której uczestnicy ćwiczyli gaszenie różnego rodzaju pożarów instalacji gazowych.

ZAKOŃCZENIE BUDOWY I ETAPU GAZAOCIĄGU

Powrót