Aktualności

POKAZ ĆWICZEŃ STRAŻY POŻARNEJ

POKAZ ĆWICZEŃ STRAŻY POŻARNEJ
Data publikacji: 28 listopada 2012

W związku z zakończeniem I etapu budowy sieci gazowniczej na terenie Pajęczna firma EWE zaprasza wszystkich mieszkańców na pokaz ćwiczeń radzenia sobie z awariami gazociągów, który odbędzie się 30 listopada br. o godz. 10.00 w Pajęcznie na Placu Targowym. 

Z początkiem października zakończył się kolejny etap inwestycji, której celem jest udostępnienie mieszkańcom gminy Działoszyn i Pajęczno oraz miejscowości ościennych nowoczesnego źródła energii jakim jest gaz ziemny. W ramach inwestycji powstało 124 km gazociągu dostarczającego gaz zarówno do prywatnych posesji jak również firm i instytucji. Inwestor – EWE- rozpoczyna tym samym tzw. etap eksploatacji wybudowanych przez firmę gazociągów. Oznacza to stały nadzór nad wybudowaną siecią  oraz dbałość o bezpieczeństwo użytkowania.

Gazociągi EWE zostały wybudowane z zachowaniem najwyższych standardów technicznych. Niemniej jednak w ramach działań prewencyjnych, zapewniających bezpieczeństwo, EWE szkoli Straż Pożarną oraz Służby Ratunkowe w postępowaniu przy awariach związanych z gazem ziemnym. Jest to drugie szkolenie strażaków organizowane przez EWE w woj. łódzkim. Szkolenie ma charakter praktyczny. Podczas symulowanych akcji „na żywym organizmie” pracownicy Działu Technicznego EWE zapoznają Strażaków z prawidłowym postępowaniem przy opanowywaniu np. płonącego gazociągu. Możliwość bezpośredniej konfrontacji z płonącym gazem, przećwiczenia zachowań oraz efektywne metody gaszenia pożaru powstałego w specyficznych warunkach, przyczyni się do podniesienia świadomości ewentualnych zagrożeń, a przede wszystkim wyposaży w wiedzę, która w skrajnych przypadkach pozwoli odpowiednio zareagować na powstałe zagrożenia.

Powrót