Aktualności

SUKCES PAJĘCZAŃSKIEJ GIMNAZJALISTKI

SUKCES PAJĘCZAŃSKIEJ GIMNAZJALISTKI
Data publikacji: 10 grudnia 2012

Marta Trzeciak, uczennica klasy 3F Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie, reprezentowała powiat pajęczański na Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu i zajęła w niej pierwsze miejsce.

 

Celem Olimpiady, która kierowana była do młodzieży uczestniczącej w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego „Trzymaj Formę!”, było  poszerzenie wiedzy  umiejętności z zakresu trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży gimnazjalnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety oraz kształtowania postaw niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej.
Zmagania przebiegały dwuetapowo. Najpierw  Jury Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu dokonało oceny 175 testów pisanych przez  uczestników Olimpiady z 19 powiatów województwa łódzkiego.  
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 23 uczestników, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów w poszczególnych powiatach. Marta, przygotowywana przez panią Annę Hałaczkiewicz,  nauczycielkę  biologii,  przystąpiła do finału zmagań z drugim wynikiem w województwie.
7 grudnia 2012 r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi odbył się finał olimpiady. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami dotyczącymi np. pasteryzacji, suplementów diety, profesjonalnej terminologii z zakresu zdrowego odżywiania, dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze itp.  
Organizator, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi, zapewnił uczestnikom oczekującym na wyniki miłą atrakcję – wizytę w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym oraz zdrowy poczęstunek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy upominków,  a laureaci – atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Agencję Rynku Rolnego.

Więcej na ten temat tutaj.

SUKCES PAJĘCZAŃSKIEJ GIMNAZJALISTKI

Powrót