Aktualności

Pajęczno na starych fotografiach – akcja MGOKiS

Pajęczno na starych fotografiach – akcja MGOKiS
Data publikacji: 23 stycznia 2013

MGOKIS Pajęczno rozpoczyna wielką akcję zbierania zdjęć oraz pocztówek dokumentujących dawne dzieje miasta Pajęczna i okolic. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do poznawania historii naszego terenu.

 

Zachęcamy Państwa, aby przeszukać domowe archiwa,  przejrzeć stare albumy fotograficzne, może i tam kryją się prawdziwe ikonograficzne perełki.  Inicjatywa jest próbą spojrzenia na nowo na historię naszego miasta, ma być też formą refleksji jak zmieniało się Pajęczno i okolice na przestrzeni ostatnich 100 lat. Mile widziane będą fotografie na których widoczne są ważne wydarzenia dla miasta, życie codzienne, elementy architektoniczne. Materiały przekazane do pajęczańskiego ośrodka kultury zostaną skatalogowane, a najciekawsze wyeksponujemy na wyjątkowej wystawie fotograficznej. Zdjęcia lub skany prosimy dostarczać  do siedziby MGOKiS. Można je także przesyłać pocztą elektroniczną na adres beska@pajeczno.pl, lub pocztą tradycyjną na adres ( MGOKIS Pajęczno, ul Wiśniowa 5). Zbiórka potrwa do końca marca. Wszystkie fotografie zostaną zwrócone właścicielom, a te najbardziej unikatowe zdjęcia wyróżnimy upominkami związanymi z naszym miastem.

 

Powrót