Aktualności

SUKCES UCZENNIC Z KOŁA “WRÓĆMY DO RĘKODZIEŁA”

SUKCES UCZENNIC Z KOŁA “WRÓĆMY DO RĘKODZIEŁA”
Data publikacji: 27 maja 2013

Uczennice Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie z koła „Wróćmy do rękodzieła” działającego przy świetlicy szkolnej zostały uhonorowane 1. i 2. miejscem  w ogólnopolskim konkursie organizowanym dla świetlic szkolnych pt. "Wiosenne kwiaty".

Agnieszka Gałkowska z kl. 3b wyhaftowała pracę „Margaretki”, zapewniając sobie 1. miejsce w Polsce. O jeden krok za nią znalazła się Aldona Kotyla z kl. 2b z pracą „Kolorowe kwiatki”.
Prace konkursowe pod czujnym okiem opiekunek PP. Jadwigi Lange i Aleksandry Miękiny zostały wykonane na kanwie, techniką haftu krzyżykowego przy użyciu muliny firmy DMC. Tematyka konkursu nawiązywała do tytułu „Wiosenne kwiaty”.
Celem konkursu była popularyzacja tradycyjnych technik hafciarskich i rękodzieła artystycznego wśród młodzieży, rozwijanie wrażliwości twórczej i zmysłu artystycznego oraz upowszechnianie inicjatyw twórczych.
Nietypowa dla młodzieży dziedzina konkursowa potwierdza fakt, że nauczyciele Publicznego Gimnazjum Pajęcznie   skutecznie odkrywają zdolności uczniów i pielęgnują zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” przyznany nam w 2011 roku przez MEN.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom.

Jadwiga Lange
Aleksandra Miękina

Powrót