Aktualności

STANISŁAW HARCIAREK HONOROWYM OBYWATELEM MIASTA PAJECZNA

STANISŁAW HARCIAREK HONOROWYM OBYWATELEM MIASTA PAJECZNA
Data publikacji: 25 czerwca 2013

W dniu 21 czerwca 2013 roku podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, która obyła się w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno podjęta została jednomyślnie uchwała w sprawie NADANIA HONOROWEGO OBYWATELSTWA MIASTA PAJĘCZNA PANU STANISŁAWOWI HARCIARKOWI – pośmiertnie .

Pan Stanisław Harciarek był założycielem i pierwszym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Pajęcznie. Z wnioskiem o nadanie tytułu do Rady Miejskiej zwróciło się Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół w Pajęcznie. Sylwetkę Pana Stanisława Harciarka przybliżył wszystkim Pan Mieczysław Dłubak – emerytowany nauczyciel LO i współpracownik uhonorowanego.

W sesji udział wzięli również: żona Honorowego Obywatela – Józefa Harciarek, która odebrała akt nadania tytułu oraz pamiątkowy medal i znaczek, najbliższa rodzina, członkowie Stowarzyszenia oraz byli uczniowie Pana Stanisława Harciarka.

Pan Stanisław Harciarek jest drugą osobą, która otrzymała tytuł Honorowy Obywatel Miasta Pajęczna. Pierwszym Honorowym Obywatelem Miasta Pajęczna został w roku 2005 papież Jan Paweł II.

STANISŁAW HARCIAREK HONOROWYM OBYWATELEM MIASTA PAJECZNA

Powrót