Aktualności

Mirosław Czyżykiewicz w Pajęcznie

Mirosław Czyżykiewicz w Pajęcznie
Data publikacji: 10 września 2013

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert Mirosława Czyżykiewicza – legendarnego barda o charakterystycznym, rozpoznawalnym głosie, pieśniarza, gitarzystę, poetę i kompozytora.

Mirosław Czyżykiewicz z wykształcenia jest grafikiem, z zamiłowania również malarzem, ale najbardziej znany i kochany jest za swe poetycko – muzyczne  dokonania z pogranicza poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej. „Konie narowiste”, „Ave” czy „Łeb róży” to jedne z tych utworów, które podczas koncertu wywołują dreszcze i pozostają w pamięci na zawsze.

Laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu w kategorii piosenki poetyckiej w 1986 i 1987 roku; Zdobył nagrodę Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego w 1990r.; Reprezentował Polskę na Międzynarodowym Przeglądzie Form Teatralnych w Antwerpii (Belgia), gdzie wykonał recital wierszy Josifa Brodskiego z własną muzyką i aranżacjami.

Związany z Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz z Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonuje utwory Włodzimierza Wysockiego w polskich tłumaczeniach, Jaromira Nohavicy, Jacka Kaczmarskiego.

Ma na swym koncie pięć albumów. Najnowsza płyta „Ma Chẻrie” to muzyka skomponowana przez Czyżykiewicza do tekstów   Broniewskiego, Szekspira, Norwida, Różewicza czy Herberta.

 

 Serdecznie zapraszamy na koncert w sobotę 14 września 2013r. o godz. 20.00

 Kino Świteź, ul. Zdrojowa 17.

 Bilety do nabycia w MGOKiS , ul. Wiśniowa 5.

Powrót