Aktualności

TAKIEJ WIZYTY JESZCZE NIE BYŁO – DONALD TUSK W PAJĘCZNIE !

TAKIEJ WIZYTY JESZCZE NIE BYŁO – DONALD TUSK W PAJĘCZNIE !
Data publikacji: 07 stycznia 2014

W dniu 3 stycznia 2014 roku w Pajęcznie miało miejsce wydarzenie bez precedensu w jego nie krótkiej przecież historii. Tym wydarzeniem była wizyta aktualnie urzędującego Premiera Polski -Pana Donalda Tuska. Jak pokazała sama wizyta jak i późniejsze doniesienia medialne była ona częścią zaplanowanego cyklu wizyt „gospodarskich”  Prezesa Rady Ministrów. Jak sam Premier wyjaśniał w trakcie swych wypowiedzi, powodem przyjazdu do Pajęczna była chęć  poznania zagadnień dotyczących mikro i średnich przedsiębiorstw (jak wiele razy podkreślał  –  uderzył go fakt istnienia ok. 800 podmiotów gospodarczych w 12 tysięcznej gminie), kontakt ze społeczeństwem i wreszcie – osobiste zaproszenie wystosowane przez Władze naszej Gminy.

Przebieg wizyty:

  1. Wizyta w Przedsiębiorstwie Frubex Bis
  2. Wizyta w Przedsiębiorstwie Korkus połączona z Breefingiem
  3. Spotkanie z mieszkańcami miasta przy ulicy Zdrojowej
  4. Spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych z terenu Powiatu Pajęczańskiego, przedstawicielami przedsiębiorców, działaczy społecznych i organizacji.

 

Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, Pan Premier wykazał się dużą znajomością spraw związanych z naszym Miastem i Gminą, bardzo pozytywnie się przy tym wypowiadając . Nie stronił też od kontaktu z mieszkańcami – sam zaaranżował spotkanie „uliczne”,  gdzie nie brakowało trudnych i niewygodnych pytań, na które nie uchylał się od odpowiedzi. Jak sam później przyznał to pozwala poznać te problemy osób, którym w Polsce najciężej, a takie wciąż jeszcze są.

Podsumowując :  trudno oczekiwać, aby zaledwie kilkugodzinna wizyta Premiera Rządu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki uzdrowiła i naprawiła wszystkie problemy jakiegokolwiek miasta czy wsi, które on odwiedzi. Nie brak już takich pseudoeksperckich w tym temacie wypowiedzi.  Prawda jest natomiast taka, że na kilka chwil Pajęczno było na ustach wszystkich największych kanałów informacyjnych, we wszystkich dziennikach i programach komentujących wydarzenia. Wydaje się, że korzyści z tej wizyty już są nie do przecenienia, a czas może jedynie przynieść wiele kolejnych.

TAKIEJ WIZYTY JESZCZE NIE BYŁO – DONALD TUSK W PAJĘCZNIE !

Powrót