Aktualności

POROZUMIENIE W SPRAWIE MODERNIZACJI DROGI

POROZUMIENIE W SPRAWIE MODERNIZACJI DROGI
Data publikacji: 27 lutego 2014

W dniu 26 lutego 2014r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pajęcznie podpisane zostało porozumienie w sprawie modernizacji drogi powiatowej Nr 3500E na odcinku Pajęczno – Rząśnia – Będków (z uwzględnieniem odcinka leżącego na terenie gminy Kiełczygłów). Porozumienie podpisali Starosta Pajęczański Jan Ryś, Wicestarosta Jacek Lewera, Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski, Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk oraz Wójt Gminy Kiełczygłów  Kazimierz Jędrzejski. W porozumieniu strony zobowiązały się do współfinansowania tego zadania oraz ubiegania się o środki zewnętrzne.

Przebudowa drogi będącej połączeniem siedziby powiatu z droga wojewódzką Nr 483, a za jej pośrednictwem z droga krajową Nr 8 i droga ekspresową Nr S8 usprawni i skróci czas dojazdu mieszkańców  powiatu do Łodzi i innych miejscowości w Polsce.
W perspektywie powstającej strefy przemysłowej w gminie Rząśnia droga ta ma również znaczenie strategiczne dla rozwoju gospodarczego  całego powiatu pajęczańskiego.Modernizacja obejmie także cały odcinek ulicy 1 Maja w Pajęcznie (od skrzyżowania z ulicą Kościuszki). Ważnymi elementami bedą: rondo na skrzyzowaniu ul. 1 Maja – Wiśniowa – Cmentarna oraz ścieżka rowerowa od granic Pajęczna do Rząśni.

 

Powrót