Aktualności

SUKCESY ZAWODNIKÓW KS ORIENT

SUKCESY ZAWODNIKÓW KS ORIENT
Data publikacji: 19 marca 2014

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo PUT, które odbyły się w Hali Sportowej Częstochowa, przyciągnęły rekordową ilość uczestników. O najwyższe laury walczyło 630 zawodników i zawodniczek z prawie 30 polskich klubów i 3 zagranicznych ekip z Mołdawii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
 

– Poziom sportowy zawodów był naprawdę wysoki. Zawodnicy dawali z siebie wszystko – mówi Magdalena Makowska z KS-u Orient, który był organizatorem mistrzostw. – Zawody przebiegły bardzo sprawnie, zgodnie z wcześniej ustalonym planem.
Gospodarze turnieju wywalczyli aż 72 medale, w tym 18 złotych i po 27 srebrnych i brązowych „krążków”. Dało im to trzecie miejsce w drużynowej klasyfikacji medalowej.
Do tak dobrego wyniku przyczynili się także zawodnicy z Pajęczna trenowani przez instruktorkę Magdalenę Makowską III Dan. Eryk Szczypiór, w kategorii wiekowej dzieci 2007r. (10cup) zdobył aż dwa medale: srebrny w konkurencji soft-stick i brązowy w konkurencji technik specjalnych. Maja Sukiennik, w konkurencji soft-stick dzieci rocznik 2006 wywalczyła srebrny medal i zdobyła tym samym tytuł Międzynarodowej Wicemistrzyni Polski.
Imprezę uatrakcyjnił pokaz football freestyle grupy R-Style przygotowany przez  Adriana Franca oraz pokaz szczudlarki ze stowarzyszenia CZART.
O zawodników zadbał profesjonalny fizjoterapeuta Michał Zarębski z firmy „Jest Lepiej”.
Impreza odbyła się we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy oraz Halą Sportową Częstochowa. Patronat honorowy objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Gościem specjalnym zawodów był siatkarz Michał Bąkiewicz.

SUKCESY ZAWODNIKÓW KS ORIENT

Powrót