Aktualności

„ZŁOTE GODY” – Jubileusz par małżeńskich

„ZŁOTE GODY” – Jubileusz par małżeńskich
Data publikacji: 07 kwietnia 2014

W niedzielę 6 kwietnia 2014 roku miała miejsce uroczystość wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego parom, które zawarły związek małżeński w roku 1963.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. dziękczynną odprawioną przez księży obu pajęczańskich parafii w kościele parafialnym W.N.M.P. w Pajęcznie, w której uczestniczyli Jubilaci wraz z najbliższymi rodzinami oraz przedstawiciele władz samorządowych Gminy i Miasta Pajęczno. Kulminacyjnym i niezwykle wzruszającym momentem mszy było odnowienie ślubów małżeńskich oraz wręczenie parom pamiątek przez kapłanów. Po Mszy Św. Jubilaci zostali odznaczeni przez Burmistrza Gminy i Miasta Pajęczno Dariusza Tokarskiego wspomnianymi wyżej medalami. Ponadto Jubilatom wręczono listy gratulacyjne i słodki upominek. Do złożonych przez Burmistrza życzeń dołączyli także Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Marchewka, Zastępca Burmistrza Sławomir Goszczak, Sekretarz Gminy Justyna Stochniałek oraz Kierownik USC Karolina Wybraniec – Kapela. Przy uroczystym obiedzie wzniesiono tradycyjny toast lampka szampana i odśpiewano „Sto lat…”. W imieniu wszystkich Jubilatów podziękowania Burmistrzowi złożył pan Zenon Schabowicz.
Kolejnym miłym upominkiem jaki otrzymali Jubilaci było wspólne pamiątkowe zdjęcie, które wręczono im na koniec uroczystości.
Wydarzenie  uatrakcyjniły występy wokalne pajęczańskich solistek: Agnieszki Kupiec i Martyny Modlińskiej.
Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze pełnej wzruszenia i wspomnień z minionych lat.
Jubileusz 50-lecia obchodzili: Krystyna i Feliks Bęben, Bolesława i Henryk Bociąga, Monika i Stanisław Gajęccy, Wiesława i Kazimierz Gałkowscy, Janina i Józef Jędrczak, Jadwiga i Aleksander Jura, Czesława i Zdzisław Jura, Genowefa i Józef Kluczni, Stanisława i Stanisław Kluska, Wanda i Antoni Kuliś, Stanisława i Jan Małys, Zdzisława i Lucjan Misiak, Halina i Stefan Pakuła, Marianna i Zenon Schabowicz, Anna i Czesław Słok, Pelagia i Jan Szumigaj, Kazimiera i Kazimierz Szydłowscy, Mirosława i Eugeniusz  Wawrzak, Maria i Franciszek Wawrzak, Janina i Józef Węzik oraz Pelagia i Marian Zimni.

 

„ZŁOTE GODY” – Jubileusz par małżeńskich

Powrót