Aktualności

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W GIMNAZJUM W PAJĘCZNIE

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W GIMNAZJUM W PAJĘCZNIE
Data publikacji: 02 września 2014

W dniu 1 września 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość połączona była z oddaniem do użytku obiektu szkoły po zakończeniu termomodernizacji i przebudowy, nadaniem szkole imienia oraz wręczeniem sztandaru.

Prace modernizacyjne trwały prawie 2 lata. Obejmowały wykonanie termomodernizacji budynku, zmianę konstrukcji i pokrycia dachu, przebudowę wejścia do budynku, budowę podjazdu dla niepełnosprawnych, budowę kanalizacji wraz z przykanalikami, modernizację instalacji c.o. Dodatkowo przebudowane zostało otoczenie budynku poprzez stworzenie miejsc parkingowych i skwerów zieleni. łaczna wartośc przeprowadzonych prac to niemal 4 miliony złotych. Kwotę 1,5 miliona pozyskano z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Oddanie do użyktu budynku po modernizacji było znakomitą okazją do zrealizowania 2 ważnych dla społeczności szkolnej wydarzeń: uchwałą Rady Miejskiej w Pajęcznie szkoła otrzymała imię "Polskich Noblistów", a także szkole przekazany został sztandar.

W swoich wystąpieniach o znaczeniu wszystkich tych wydarzeń mówili: dyrektor szkoły Danuta Skoczylas, burmistrz Dariusz Tokarski oraz wicedyrektor szkoły Grażyna Trzeciak. Na zakończenie wszyscy przybli goście mogli obejrzeć przygotowaną przez nauczycieli i uczniów gimnazjum bardzo efektowną częśc artystyczną poświęconom patronom szkoły.

Ponizej krótka fotorelacja.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W GIMNAZJUM W PAJĘCZNIE

Powrót