Aktualności

NAGRODA BURMISTRZA DLA MŁODEGO KOLARZA

NAGRODA BURMISTRZA DLA MŁODEGO KOLARZA
Data publikacji: 26 września 2014

Podczas obrad XXXVII sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno wręczył nagrodę finansową za wybitne osiągnięcia w kolarstwie oraz promocję Gminy Pajęczno zawodnikowi ULKS Pajęczno Cezaremu Bzdakowi. Otrzymał on także nagrodę rzeczową ufundowaną przez jednego z radnych.

Czarek jest uczniem II klasy pajeczańskiego gimnazjum.

Kolarstwo szosowe trenuje od 3 lat w Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym Pajęczno pod okiem trenera Roberta Koja. W tym sezonie wygrał 17 wyścigów. Do najważniejszych wygranych Czarka należy zwycięstwo w Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików, którego finał odbywał się w Krakowie.

Trzy dni wcześniej Czarek wygrał etap Mini Touru w Katowicach zapewniając sobie udział w wyścigu finałowym w Krakowie.

W nagrodę kolarz ULKSu uczestniczył w obozie sportowym w Szklarskiej Porębie, gdzie tydzień trenował z Michałem Kwiatkowskim czołowym polskim kolarzem.

Ponadto w tym sezonie Czarek wygrał Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych zarówno w w jeździe indywidualnej na czas jak i w wyścigu ze startu wspólnego w Turawie. Zwyciężył także w Mistrzostwach Makroregionu Łódzkiego w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego w Kielcach . Na najwyższym stopniu podium stał również: w Kłomnicach, w Chrząstowicach, w Miliczu, w Szczekocinach, w Tychach, w Kole, w Polance Wielkiej, w Bełchatowie, w Izbicku, w Wieluniu i w Prudniku – uczestnicząc w wyścigach Międzynarodowych i Ogólnopolskich.

Serdecznie gratulujemy.

NAGRODA BURMISTRZA DLA MŁODEGO KOLARZA

Powrót