Aktualności

PAJĘCZAŃSCY GIMNAZJALIŚCI WŚRÓD LAUREATÓW

PAJĘCZAŃSCY GIMNAZJALIŚCI WŚRÓD LAUREATÓW
Data publikacji: 20 kwietnia 2015

W środę 16 kwietnia 2015 r. w auli Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Na uroczystości pojawili się najlepsi gimnazjaliści z województwa łódzkiego,  w tym uczennica Publicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Pajęcznie,  Agata Stanik .

 Agata odebrała nagrodę i gratulacje od  Łódzkiego  Kuratora Oświaty, Jana Kamińskiego,  za uzyskanie tytułu laureata konkursu z biologii, do którego przygotowywała się pod kierunkiem  pani Anny Hałaczkiewicz. Gratulacje uczennicy i opiekunowi  składali również dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego –  Janusz Moos oraz przewodniczący Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Agata jako laureatka  Wojewódzkiego  Konkursu Przedmiotowego ma znaczące uprawnienia. Zgodnie z rozporządzeniem MEN została  zwolniona z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i automatycznie otrzyma maksymalną liczbę punktów z tej części egzaminu.  Będzie miała również pierwszeństwo przyjęcia do wybranej szkoły  ponadgimnazjalnej.
Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii został uczeń klasy IIIf, Mateusz Bęben, który przygotowywał się pod kierunkiem pani Anny Mielczarek.

Powrót