Aktualności

25 lat Samorządu w Polsce: MECZ I AKCJA CHARYTATYWNA

25 lat Samorządu w Polsce: MECZ I AKCJA CHARYTATYWNA
Data publikacji: 24 maja 2015

W dniu 22 maja (piątek) na Stadionie Miejskim w Pajęcznie dla uczczenia 25 lat Samorządu w Polsce rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy: Reprezentacją Polski Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów, a Reprezentacją Artystów Polskich. Podczas imprezy prowadzona była również akcja charytatywna – zbiórka na rehabilitację chorej 6-letniej Sandry – mieszkanki naszej gminy.

Podczas imprezy wystąpiła również Pajęczańska Orkiestra Dęta oraz czirliderki „Arabesque” ze Zduńskiej Woli. Obyła się również aukcja przekazanych na ten cel pamiątek i gadżetów (m.in. rękawice bramkarskie i koszulka Jerzego Dudka, piłka z autografem od Zbigniewa Bońka, pamiątkowa koszulka z autografami uczestników spotkania). Cały dochód przekazany został na rehabilitację Sandry.

Mecz zakończył się rzadko spotykanym na boiskach piłkarskich wynikiem 10:5 na korzyść artystów. Nie powinno to dziwić znawców piłki nożnej, którzy wprawnym okiem mogli dostrzec w drużynie RAP-u byłych reprezentantów Polski – Piotra Świerczewskiego (pełnił też rolę trenera) oraz Jacka Krzynówka. Mimo 2 bramek zdobytych dla samorządowców przez kapitana zespołu Burmistrza Pajęczna Dariusza Tokarskiego, artyści wzięli więc udany rewanż za porażkę z prezydentami, burmistrzami i wójtami w ostatnim spotkaniu tych zespołów.

Sponsorami meczu byli:

– Firma PPHU ASTRA Sp. z o.o. Pana Stanisława STASIOWSKIEGO z JASŁA

– Cementownia WARTA S.A. w Trębaczewie

– Zakład Przetwórstwa Warzyw i Owoców KORKUS w Pajęcznie

– EKOREGION Bełchatów

– Urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie

– Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie.

Przedstawiamy film z tego wydarzenia (twojepajeczno.pl) oraz realacje fotograficzną.

 

25 lat Samorządu w Polsce: MECZ I AKCJA CHARYTATYWNA

Powrót