Aktualności

DZIEŃ DAWCY SZPIKU NA PIKNIKU MOTOCYKLOWYM

DZIEŃ DAWCY SZPIKU NA PIKNIKU MOTOCYKLOWYM
Data publikacji: 25 czerwca 2015

W dniu 12 lipca 2015 roku na terenie Parku 1000-lecia w Pajęcznie odbedzie się I Pkinik Motocyklowy. Podczas pikniku przeprowadzona zostanie akcja "DZIEŃ DAWCY SZPIKU".

Organizatorem akcji jest Fundacja DKMS , a jej inicjatorem Pani Karolina Czuchra, która udzieliła na nastepujacej informacji:

"Wolontariusze będą rejestrować chętnych którzy chcą zostać potencjalnymi dawcami szpiku od godziny 11:00 do 18:00, będzie można ich znaleźć obok autobusu krwiodawstwa.
Będzie też puszka, do której można wrzucać dobrowolne datki. Środki zebrane ze zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych dawców, którzy tego dnia dokonają rejestracji. Zarejestrowanie jednego, potencjalnego dawcy, w tym badanie cech zgodności tkankowej, kosztuje 250 zł i pokrywane jest ze środków własnych Fundacji. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy potencjalny dawca może jednocześnie, choć częściowo pokryć koszty badania. Każda nawet najmniejsza pomoc finansowa pozwoli pozyskać nam więcej potencjalnych Dawców.
Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.
Informacje dotyczące tego kto nie możne zostać dawca znajdują się na stronie: https://www.dkms.pl/pl/faq/pytania-dawcow."

 

Powrót