Aktualności

Nagrody Burmistrza za promocję Gminy i Miasta Pajęczno

Nagrody Burmistrza za promocję Gminy i Miasta Pajęczno
Data publikacji: 25 lutego 2016

W dniu 25 lutego 2016 roku podczas obrad XIII sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie wręczone zostały Nagrody Burmistrza Za Promocje Gminy i Miasta Pajęczno”. Nagrody otrzymali:
ksiądz Szymon Gołuchowski za za promocję Gminy i Miasta Pajęczno na terenie województwa i kraju poprzez prowadzenie ożywionej działalności
społecznej, kulturalnej dla dobra drugiego człowieka i Ziemi Pajęczańskiej.
Klaudia Jura za za promocję Gminy i Miasta Pajęczno na terenie województwa i kraju  poprzez wybitne osiągnięcia sportowe w pływaniu.
Jakub Hes za za promocję Gminy i Miasta Pajęczno na terenie województwa i kraju w  realizowanej przez siebie twórczości muzycznej, w tym szczególnie za stworzenie piosenki “Moje małe miasto”.

W uzasadnieniu do przyznanych nagród czytamy m.in:

Ks. Szymon Gołuchowski
Bez Niego Pajęczno nie byłoby takie samo. Cieszy się ogromnym uznaniem mieszkańców za szczere serce, wielkiego ducha, otwarty umysł i pracowitość. Ks. Szymon Gołuchowski jest człowiekiem o niewiarygodnej wręcz skromności, pełnym poczucia humoru i dystansu do samego siebie. Każde spotkanie z księdzem, rozmowa z nim jest dla każdego wartościowym przeżyciem. Jego empatia i chęć niesienia pomocy innym powodują, iż z łatwością gromadzi wokół siebie życzliwych ludzi, z którymi wspólnie działa dla dobra nie tylko parafii, ale całej społeczności.
W ubiegłym roku ks. Szymon doprowadził do skutku utworzenie w kościele Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie kaplicy Błogosławionych Dzieci Fatimskich – Franciszka i Hiacynty. Dekretem metropolity częstochowskiego abpa Wacława Depo świątynia została ustanowiona Sanktuarium Dzieci, a ksiądz Szymon został jego Kustoszem.
Ks. Szymon Gołuchowski jest także inicjatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek –  wydarzenia, które promuje Pajęczno na całą Polskę.

 

Pani Klaudia Jura
Zawodniczka MUKS Meduzy Pajęczno, uczennica Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie. W roku 2015 otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Juniorów 16-letnich w pływaniu. W kwietniu 2015 roku wystartowała w drużynie Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego w Polskiej Lidze Pływackiej, występując w jednym zespole m.in z Aleksandrą Urbańczyk – Olejarczyk. W marcu 2015 roku zajęła 5 miejsce Mistrzostw Zimowych Polski Juniorów 16-letnich na pływalni 25-metrowej na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, a w lipcu tego roku 7 miejsce Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w Dębicy. Aktualnie najlepsza grzbiecistka w swojej kategorii wiekowej województwa łódzkiego na dystansach 50, 100 oraz 200 metrów stylem grzbietowym. Trenerem Klaudii Jury od 8 lat jest Paweł Wolski;
W 27. Plebiscycie tygodnia „Nad Wartą” 17-latka z Pajęczna zdobyła kilka tygodni temu  tytuł „Sportowca Roku Ziemi Sieradzkiej” oraz „Sportowca Roku Powiatu Pajęczańskiego”.

 

Pan Jakub Hes
Ma 20 lat i jest rodowitym Pajęczaninem. Pasjonuje go muzyka i historia Pajęczna. Jest  – pod artystycznym pseudonimem „Herbatnik” – autorem słów i muzyki oraz wykonawcą wielu utworów muzycznych, ale szczególnie zasłynął z  piosenki pt. „Moje małe miasto”. Utwór ten zyskał dużą popularność wśród młodzieży i dorosłych, nie tylko z naszego terenu. Przez to w znaczący sposób Pan Jakub Hes przyczynił się do promocji Pajęczna na terenie całego kraju.
Jak powiedział w jednym z wywiadów prasowych: – Kocham to miasto, chcę tu spędzić całe swoje życie.

Nagrody Burmistrza za promocję Gminy i Miasta Pajęczno

Powrót