Aktualności

Finał Pajęczańskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej

Finał Pajęczańskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej
Data publikacji: 21 marca 2016

Zakończyły się rozgrywki Pajęczańskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Popołudnie i wieczór w piątek 18 marca należały do siatkarzy-amatorów, którzy w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Wiśniowej rozegrali finały tej edycji.
Kolejne wydanie PPLPS zgromadziło na starcie 7 zespołów, które najpierw rozegrały systemem „każdy z każdym” dwie zasadnicze rudny spotkań. W ich wyniku ukształtowała się następująca tabela:
1. KS Kiełczygłów      27 pkt
2. Fenix Oświata      23 pkt
3. Old Stars Team      23 pkt
4. LKS Biała      22 pkt
5. Libero Pajęczno      21 pkt
6. Dream Team      6 pkt
7. OSK J.Bednarski      4 pkt
W ten sposób została wyłoniona czołowa czwórka, która zmierzyła się w rudzie „play-off”. W parach półfinałowych (rozegrano po 2 spotkania) FENIX OŚWIATA Pajęczno pokonał dwukrotnie zespół OLD STARS Pajęczno (3:0 i 3:1), a dwumecz LKS Biała – LKS Kiełczygłów przyniósł po 1 zwycięstwie każdej drużynie ale dzięki większej liczbie zdobytych setów do finału awansował LKS Biała. Trzy ostatnie zespoły po rundzie zasadniczej (MUKS LIBERO Pajęczno, DREAM TEAM Brzeźnica oraz OSK J.Bednarski) rozegrały jeszcze jedną rundę „każdy z każdym” i w ten sposób ustalona została ich kolejność w końcowej tabeli. Finał i mecz o III miejsce rozegrano w piątek 18 marca 2016r. Oba spotkania były niezwykle emocjonujące i stały naprawdę na wysokim poziomie. W małym finale LKS Kiełczygłów zwyciężył OLD STARS 3:2, a wielki finał przyniósł wygraną 3:1 zespołu FENIX OŚWIATA nad LKS Biała. Po finale odbyła się miła uroczystość wręczenia nagród drużynom i najlepszym zawodnikom (po 1 z każdego zespołu). Dyplomy, puchary i statuetki wręczyli Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Marchewką.

Końcowa kolejność w PPLPS sezonu 2015/2016 (w nawiasie wyróżniony zawodnik):
1. FENIX OŚWIATA Pajęczno (Krystian Sobierajski)
2. LKS Biała (Marcin Mikołajczyk)
3. LKS Kiełczygłów (Piotr Marchewka)
4. OLD STARS Pajęczno (Michał Usarek)
5. MUKS LIBERO Pajęczno (Jakub Zabłocki)
6. DREAM TEAM Brzeźnica (Jakub Ostrowski)
7. OSK J.Bednarski (Józef Bednarski)

Finał Pajęczańskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej

Powrót