Aktualności

Przemarsz ,,Dla Ziemi”

Przemarsz ,,Dla Ziemi”
Data publikacji: 02 maja 2016

22 kwietnia 2016r. obchodziliśmy w całym kraju Międzynarodowy Dzień Ziemi. Na tę okoliczność w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie odbył się apel ekologiczny podczas którego mądrym dialogiem, emocjonalnym wierszem, pobudzającymi do refleksji piosenkami, nasi szkolni koledzy przekazali kilka ważnych zasad właściwego postępowania wobec środowiska przyrodniczego.

Kontynuując święto Ziemi w dniu 28.04.2016r. pomimo dojmującego chłodu, uczniowie klas IV – VI wraz z nauczycielami odbyli, wybranymi ulicami miasta Pajęczna, przemarsz ,,Dla Ziemi”. Udział w przemarszu oraz obecność dużych i  kolorowych  transparentów o tematyce proekologicznej jest niewątpliwie potwierdzeniem, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Pajęcznie nie są obojętni na problemy z jakimi musi się borykać nasza planeta Ziemia…problemy za które odpowiedzialni są wszakże sami ludzie…Potwierdzeniem troski i zaangażowania ze strony młodych ludzi były także  ,,Listy dla Ziemi”, które zostały napisane przez uczniów
z poszczególnych klas specjalnie na ten wyjątkowy dla naszej planety dzień, na papierze, który powstał z makulatury. Najlepsze listy zostały  odczytane przez ich autorów, a jeden z listów(najlepszy z najlepszych, który odpowiednia komisja wyłoni) zostanie wysłany do Fundacji Ekologicznej ARKA pod patronatem której odbywał się przemarsz i akcja pisania ,,Listów dla Ziemi”.

Koordynatorami przemarszu ,,Dla Ziemi” były panie: Bożena Derek i Ewelina Halbiniak.

Przemarsz ,,Dla Ziemi”

Powrót