Aktualności

Wystawa Koni Śląskich

Wystawa Koni Śląskich
Data publikacji: 06 czerwca 2016

W dniu 4 czerwca w Pajęcznie odbyła się kolejna „końska” impreza. Tym razem była to wystawa koni śląskich, której organizatorami byli – Rasowe Koło Hodowców Koni Śląskich w Pajęcznie, Urząd Miasta i Gminy Pajęczno oraz Okręgowy Związek Hodowców Koni w Łodzi. Do wystawy zgłoszono 47 koni w następujących kategoriach:

Ogierki dwuletnie rasy śląskiej

Ogierki roczne rasy śląskiej

Klaczki roczne rasy śląskiej

Klaczki dwuletnie rasy śląskie

Klacze trzyletnie rasy śląskiej

Klacze starsze rasy śląskiej.

Oceny zwierząt dokonywała komisja sędziowska przyznając  od 1 do 10 pkt. za następujące elementy: typ, pokrój, stęp, kłus, wrażenie ogólne (w tym kondycja, pielęgnacja i ogólne przygotowanie konia do wystawy).

Impreza gromadziła liczna widownię, która korzystając z pięknej pogody licznie stawiła się w pajęczańskim malowniczym Parku 1000 –lecia. Uczestnicy i widzowie podkreślali wysoki poziom tegorocznej wystawy. Prezentowane zwierzęta w zdecydowanej większości zaliczyć można do czołówki krajowej. Wystawa jest jedna z kilku imprez końskich w Pajęcznie i na stałe już wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w jaki maja miejsce w Pajęcznie, wpływając znacząco na promocję miasta.

Wyniki wystawy można znaleźć TUTAJ

Fotorelacja z wystawy (fot. W.Beśka)

 

Wystawa Koni Śląskich

Wystawa Koni Śląskich
Powrót