Aktualności

Pajęczański Wieczór Kabaretowy za nami

Pajęczański Wieczór Kabaretowy za nami
Data publikacji: 08 sierpnia 2016

W ubiegłą sobotę Pajęczno tryskało dobrym humorem. W wypełnionym po brzegi rozbawioną publicznością Amfiteatrze Miejskim, świętowaliśmy po raz pierwszy Pajęczański Wieczór Kabaretowy.
Imprezę rozpoczął występ Kabaretu EWG z Doruchowa, czyli czołowy kabaret wiejski, przedstawiający się jako Eksportowy Wytwór Gminny. Po kilku zabawnych scenach „z życia wziętych” widzowie powitali znanego wszystkim serialowego wójta i księdza – Cezarego Żaka. Aktor wystąpił w towarzystwie małżonki, Katarzyny Żak. Pani Kasia podpowiedziała kobietom jak radzić sobie z „mężem z grypą”. W kilku piosenkach zaprezentowała również swoje wspaniałe warunki wokalne. Pajęczańska publiczność bardzo gorąco przyjęła Jerzego Kryszaka. Uznany i uwielbiany satyryk i parodysta swoim show wielokrotnie wywoływał salwy śmiechu. Kolejnym artystą tego wieczoru był Krzysztof Hanke z Kabaretu „Rak”, wciąż pamiętany przez widzów jako serialowy Bercik. Wielbiciele gwary śląskiej i obyczajów ubawili się do łez, wysłuchując kolejnych anegdot o Ślązakach. Na zakończenie maratonu śmiechu organizatorzy przygotowali występ Marcina Dańca, który przed pajęczańską publicznością wystąpił już po raz drugi. Satyryk, dzięki ciągłym interakcjom z widzami, którzy stają się nieodzowną częścią jego występu, doskonale ich zabawiał, pomimo iż była to już piąta godzina kabaretowego wieczoru.
Prowadzący imprezę Bogdan Wąchała świetnie połączył monologi kabaretowych gwiazd, a także zadbał o zgraną współpracę widowni. Imprezę zorganizował i ufundował Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie oraz Urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie.
Zapraszamy na krótką fotorelację.

 

 

Zdjęcia: TwojePajeczno.pl

Pajęczański Wieczór Kabaretowy za nami

Powrót