Aktualności

Dożynki Gminno – Parafialne

Dożynki Gminno – Parafialne
Data publikacji: 29 sierpnia 2016

Tegoroczne Dożynki Gminno Parafialne w gminie Pajęczno po raz pierwszy odbyły się w Makowiskach. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Dariusza Tokarskiego od tej pory regułą będzie organizowanie dożynek po kolei w każdej z parafii.

W tym roku gospodarzami dożynek byli proboszcz parafii Świętego. Józefa Oblubieńca w Makowiskach ksiądz Andrzej Chrzanowski oraz Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski. Funkcję starostów dożynkowych pełnili Karolina Grygiel (sołtys Makowisk) oraz Damian Kochel (sołtys Podmurowańca). Mszę Świętą Dziękczynną w kościele parafialnym w Makowiskach koncelebrowali ksiądz Andrzej Chrzanowski oraz proboszcz parafii W.N.M.P. w Pajęcznie ksiądz Wiesław Bąkowicz. a w uroczystości uczestniczył również proboszcz drugiej pajęczańskiej parafii ksiądz Szymon Gołuchowski. W swoim krótkim przemówieniu burmistrz Tokarski podkreślił znaczenie wsi i rolnictwa nie tylko dla gospodarki ale również dla zachowania tradycji i historii Polski.  Powiedział:

Doświadczenie uczy, że najlepsze efekty – w rolnictwie ale i w życiu codziennym – można osiągnąć w zgodzie i harmonii, że dzięki dobrej współpracy, mądrym kompromisom, zgodnym współdziałaniu przy wytyczaniu celów można realizować nawet największe zamierzenia. Organizując dzisiejsze dożynki mogliście się Państwo o tym doskonale przekonać. Bez Waszej dobrej woli i porozumienia nie byłoby tak wspaniałej uroczystości.”

Burmistrz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych dożynek gminno – parafialnych. Sołectwom: Czerkiesy, Dylów „A” – Tuszyn, Janki, Nowe Gajęcice, Niwiska Górne i Dolne, Podładzin, Ładzin, Makowiska, Podmurowaniec, Patrzyków i Stare Gajęcice.

Druga część dożynek o charakterze artystyczno – rozrywkowym miała miejsce na stadionie sportowym w Makowiskach. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Na przygotowanych przez sołectwach stoiskach można było skosztować tegorocznych plonów oraz specjałów przygotowanych przez lokalne gospodynie – bigos, pierogi, kulebiak, wypieki i wiele innych. Na scenie zaprezentowali się: Pajęczańska Orkiestra Dęta, kabaret „Malwinki” z Siemkowic z Jadwigą Freus, grupa taneczna pod kierunkiem Wioletty Jędrzejewskiej w pokazie zumby, wokalistki –  Julia Włodarczyk (laureatka festiwalu Warta Song) i Sandra Aleksanderek (uczestniczka X edycji programu Must Be The Music). Zabawę taneczną poprowadzili DJ oraz lokalny zespół Galaxis.

Dożynki Gminno – Parafialne

Powrót