Aktualności

“Zmieniamy Łódzkie Dla Ciebie”

“Zmieniamy Łódzkie Dla Ciebie”
Data publikacji: 10 października 2016

Urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie informuje, że w dniach 19 i 20 października w godzinach 10-17 w parku przed budynkiem Urzędu Gminy i Miasta w Pajęcznie gościć będzie kampania informacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na temat możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Akcja toczy się pod hasłem Zmieniamy Łódzkie Dla Ciebie. Kampania ma charakter mobilny i odbywać się będzie w specjalnie do tego przystosowanym pojeździe. Jej celem jest bezpośrednie dotarcie do potencjalnych zainteresowanych w miejscu ich zamieszkania. Skierowanie jest głównie do przedsiębiorców, przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji i samorządów. Zachęcamy także wszystkich pozostałych do odwiedzenia kampanii, by dowiedzieć się o już zrealizowanych projektach z wykorzystaniem funduszy unijnych. Prowadzone są także pokazy dla dzieci i młodzieży.

To nowatorska forma prowadzenia warsztatów z zakresu Funduszy Europejskich, bowiem Mobilne Centrum Informacji (MCI) mieści się w specjalnie przystosowanym pojeździe, który na miejscu stacjonowania w każdym mieście przekształca się w komfortową i przestronną salę konferencyjną. Codziennie w MCI zainteresowani mogą poznać przykłady zrealizowanych projektów na terenie województwa łódzkiego, a eksperci przybliżają możliwości starania się o unijne wsparcie z aktualnych programów finansowych. Warsztaty z zakresu RPO WŁ, które odbywają się każdego dnia dwukrotnie, są dostosowane do specyfiki miejsca i grupy odbiorców. MCI jest wyposażone w urządzenia multimedialne, internet i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz niesłyszących i niewidomych, a także gry i atrakcje dla dzieci.

Kampania jest widoczna w sieci pod adresem www.zmieniamylodzkiedlaciebie.pl, można też śledzić bieżące wydarzenia na facebooku.

“Zmieniamy Łódzkie Dla Ciebie”
Powrót