Aktualności

Drzewko za makulaturę – relacja

Drzewko za makulaturę – relacja
Data publikacji: 24 października 2016

W dniu 21 października 2016 r. na terenie Targowiska Miejskiego w Pajęcznie w godzinach od 12:00 do 17:00 odbyła się akcja DRZEWKO ZA MAKULATURĘ, hasłem tegorocznej edycji akcji skierowanej do mieszkańców Gminy i Miasta Pajęczno było „ODDAJ MAKULATURĘ – WSPIERAJ NATURĘ”. Dzięki współpracy tutejszego Urzędu ze spółką EKO-REGION Sp. z o o. na placu targowym ustawione zostały kontenery przeznaczone na makulaturę i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.  Za oddaną makulaturę i  zużyty sprzęt  elektryczny i elektroniczny mieszkańcy otrzymywali sadzonki ozdobnych  drzewek i krzewów. O ilości otrzymanych sadzonek decydowała ilość kilogramów makulatury oraz wielkość oddanego sprzętu.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, a przygotowane kontenery zostały zapełnione makulaturą i zużytym sprzętem. Zebrano łącznie 7,84 Mg odpadów, w tym 5,44 Mg makulatury i 2,4 Mg zużytego sprzętu. W ramach akcji organizatorzy przekazali uczestnikom akcji 900 sztuk sadzonek drzew i krzewów.

Do akcji dołączyli się również uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Pajęcznie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Makowiskach oraz przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 Pajęcznie, którzy przekazali zebraną makulaturę. Młodzież która przybyła wraz z nauczycielami na Pajęczańską Targowicę wzięła udział w zabawach i konkursach o tematyce ekologicznej. Tegoroczna akcja zakończyła się losowaniem ekologicznych nagród. W losowaniu brali udział uczestnicy akcji, którzy oddali makulaturę lub zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Drzewko za makulaturę – relacja

Powrót