Aktualności

Przedstawienie jasełkowe w Szkole Podstawowej nr 1 w Pajęcznie

Przedstawienie jasełkowe w Szkole Podstawowej nr 1 w Pajęcznie
Data publikacji: 04 stycznia 2017

20 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas IV-V pod kierunkiem pań: L. Lewandowskiej-Dusza i B. Urbańskiej. Dekorację wykonała p. A. Pruszek-Stanik. Przedstawienie przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Kolejne scenki ukazywały: zwiastowanie Maryi, spotkanie Heroda z diabłami, pasterzy, którzy od Aniołów dowiedzieli się o narodzinach Jezusa i z darami udali się do Betlejem. Do stajenki betlejemskiej oprócz pasterzy, królów przybyły też leśne zwierzątka, które przyniosły swoje podarunki.

 Bardzo wesołym elementem był ich taniec, podczas którego zaśpiewały pastorałkę ,,Konik polny”.

Narratorem opowieści o narodzinach Jezusa była Królowa Śniegu, która kilka razy pojawiała się  w trakcie przedstawienia, zapowiadając kolejne sceny.

Spektakl przeplatany był kolędami i pastorałkami wykonanymi przez szesnaście dziewczynek.

Barwne, starannie wykonane stroje, wykorzystane rekwizyty, układy taneczne, choreografia oraz dekoracja wpłynęły na wysoką jakość występu.

Na zakończenie wszyscy mali aktorzy zatańczyli podczas wspólnie śpiewanej pastorałki ,,Grajmy Panu”.

Zaproszeni goście: przedstawiciele z UMiG Pajęczno, Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie radośnie podziękowali oklaskami wszystkim występującym za obejrzenie jasełki, która wprowadziła wszystkich w klimat magicznych świąt.

Katarzyna Nowak

Przedstawienie jasełkowe w Szkole Podstawowej nr 1 w Pajęcznie

Powrót