Aktualności

Finał PPLPS 2016/17: FENIX obronił tytuł

Finał PPLPS 2016/17:  FENIX obronił tytuł
Data publikacji: 06 marca 2017

W piątek 3 marca 2017 roku, odbył się finał Pajęczańskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej sezonu 2016/2017. Siedem drużyn od 12 października rywalizowało o tytuł mistrza: Dream Team Brzeźnica, MUKS Libero Zespół Szkół Pajęczno, MUKS Libero Gimnazjum Pajęczno, LKS Biała, LKS Kiełczygłów, OSK Józef Bednarski, Fenix-Sklep Sportowy. Dwie rundy (mecz i rewanż) wprowadziły do rywalizacji fazy play off o miejsca 1-4 zespoły LKS Biała, LKS Kiełczygłów, Fenix-Sklep Sportowy, MUKS Libero ZS Pajęczno. W dwumeczach, lepsze okazały się zespoły Libero i Fenix i one awansowały do wielkiego finału, a drużyny Kiełczygłowa i Białej odnotowując po dwie porażki, walczyły o miejsce trzecie.

W pierwszym spotkaniu, po trzysetowym pojedynku, lepszą okazała się drużyna LKS Biała zajmując trzecią lokatę, spychając przeciwnika poza podium. Ścisły finał i walka o najwyższe trofeum to powtórka z historii, gdzie przeciwko sobie w sezonie 2013/2014 stawały już zespoły Libero i Fenix. Wtedy to podopieczni Krystiana Sobierajskiego świętowali zwycięstwo, po wcześniejszych sukcesach związanych ze zdobyciem Mistrza Województwa Łódzkiego Szkół Średnich oraz udziale w Finałach o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Aktualne pokolenie zawodników Libero, po zaciętej walce musiało uznać wyższość doświadczonych graczy zespołu Fenix-Sklep Sportowy (3:0), którzy to stanęli na najwyższym podium tego dnia.

W rywalizacji o miejsca 5-6, nie obyło się też bez emocjonujących spotkań. Zespół OSK J. Bednarski po dwóch zaciętych 5-cio setówkach uległ Brzeźnicy i MUKS Libero Gimnazjum. W meczu o piąte miejsce lepszy okazał się też zespół Dream Team Brzeźnica pokonując młodzież z Libero.

Poniżej klasyfikacja końcowa oraz najlepsi zawodnicy z poszczególnych zespołów:

1. Fenix-Sklep Sportowy (Michał Marchewka)
2. MUKS Libero Zespół Szkół Pajęczno (Tomasz Szczęsny)
3. LKS Biała (Łukasz Modliński)
4. LKS Kiełczygłów (Piotr Półka)
5. Dream Team Brzeźnica (Przemysław Łyko)
6. MUKS Libero Gimnazjum Pajęczno (Jan Stochniałek)
7. OSK J. Bednarski (Damian Krajewski)

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy !!! Zapraszamy do udziału w sezonie 2017/2018.

Ze sportowym pozdrowieniem – Robert Bilski

Finał PPLPS 2016/17: FENIX obronił tytuł

Powrót