Aktualności

Naukowe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie

Naukowe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie
Data publikacji: 02 czerwca 2017

Liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych i naukowych osiągnęli ostatnio uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z matematyki
Uczeń kl. VI c Jakub Dłubak w tegorocznej edycji zdobył tytuł laureata  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Kuba zdobył 100% i zajął I miejsce w województwie. Na zaproszenie organizatorów: Kuratorium Oświaty i Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego uczeń udał się wraz z opiekunem – nauczycielką matematyki, która przygotowała go do konkursu, p. Anną Gosławską do Łodzi, gdzie 7 kwietnia 2017 r. w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty, p. Grzegorza Wierzchowskiego uczniowie otrzymali dyplomy i zaświadczenia, nauczyciele zaś – listy gratulacyjne. Uzyskany tytuł laureata zwalnia Jakuba z egzaminu z matematyki w kl. VIII szkoły podstawowej (uczeń automatycznie otrzyma 100%), tymczasem nagrodzony zostanie roczną oceną celującą z matematyki.

Powiatowe Potyczki Matematyczne
15 maja 2017 roku w Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy odbyła się XVII edycja Powiatowych Potyczek Matematycznych dla gimnazjów i szkół podstawowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie spisali się bardzo dobrze.

W kategorii klas 4-tych:
I miejsce – uczeń klasy IVc  Juliusz Szczeszek-Bistuła -opiekun p. Anna Gosławska
II miejsce – uczennica klasy IVa Matylda Miedzińska – opiekun p. Katarzyna Klimczak
III miejsce – uczennica klasy IVb Hanna Kowalik – opiekun Katarzyna Klimczak

W kategorii klas 6-tych:
I miejsce – uczeń klasy VIc Jakub Dłubak – opiekun p. Anna Gosławska.

Między powiatowe Potyczki Matematyczne
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w Powiatowych Potyczkach Matematycznych, wzięli udział w Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych, które odbyły się 24 maja w Gimnazjum nr 1 w Łasku. Uczniowie z opiekunem p. Anną Gosławską reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 w Pajęcznie i powiat w województwie. Spisali się świetnie zdobywając:
Juliusz Szczeszek-Bistuła – I miejsce
Jakub Dłubak – wyróżnienie.

Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy  „Pryzmat 2017”
17 maja 2017r. w Sieradzu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie uczestniczyli w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Pryzmat” pod hasłem „W Polskę ruszamy”. Pajęczańską “podstawówkę” reprezentowali uczniowie klas VI-tych:
1. Jakub Dłubak
2. Wiktor Stanik
3. Zuzanna Perczak
Konkurs dzielił się na dwie części: pisemną i ustną. W części pisemnej uczestnicy pracowali w zespołach, rozwiązując w ciągu 60 minut test matematyczno-przyrodniczy. W części ustnej również w zespołach rozwiązywali zadania w formie zagadek, rebusów, krzyżówek, wymagających umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Uczniów do konkursu z części matematycznej przygotowywały panie: Anna Gosławska i Joanna Garbaciak, a z części przyrodniczej pani Bożena Derek.
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie zajęła wysokie IV miejsce spośród szkół województwa łódzkiego. Uczniowie otrzymali dyplomy  i ciekawe nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Naukowe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie

Powrót