Aktualności

Dożynki Parafialno – Gminne 2017 – relacja

Dożynki Parafialno – Gminne 2017 – relacja
Data publikacji: 21 sierpnia 2017

W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku odbyły się w Pajęcznie Dożynki Parafialno – Gminne. W tym roku uroczystość odbywała się w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Gospodarzami dożynek byli Proboszcz tej Parafii ks. Wiesław Bąkowicz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski. Zaszczytny obowiązek Starostów Dożynkowych pełnili Pani Maria Gajęcka oraz Pan Bogdan Mazur.

Dożynki rozpoczęły się od Mszy Świętej Dziękczynnej, której przewodniczył Proboszcz Parafii Św. Józefa Oblubieńca w Makowiskach ks. Andrzej Chrzanowski, a w jej trakcie homilię wygłosił Proboszcz Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie ks. Szymon Gołuchowski.

Po Mszy barwny korowód uczestników dożynek prowadzony przez Starostów przeszedł na plac parafialny “pod lipą”, gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości. Tradycyjnie pokrojony i rozdany pośród uczestników został chleb upieczony z tegorocznego ziarna.

Na początek części artystycznej zebrani wysłuchali fragmentów “Chłopów” Władysława Reymonta w aktorskiej interpretacji Pana Kazimierza Ławniczka., związanych z obyczajami dożynkowymi. Następnie krótki koncert dał Kamil Hes w roli kataryniarza. Po nim wystąpili: zespól ludowy Jankowskie Wolanki, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rząśni, gość z Manchesteru – gitarzysta Oskar Kowacki oraz Kapela Złoczewianie.

W międzyczasie obył się konkurs na najsmaczniejsze [pierogi, w którym udział wzięło 7 uczestników. Wszystkie ich wyroby były bardzo smaczne, a powołane do oceny jury przyznało następujące nagrody:

  1. miejsce – Pani Halina Czuchra
  2. miejsce – Pan Jerzy Hałaczkiewicz
  3. miejsce – Małgorzata Tronina
    pozostali uczestnicy: Bogumiła Kowalska, Mariola Kędzia, Barbara Mielczarek i Halina Kulczycka.

W trakcie Dożynek rozprowadzono także dużą ilość cegiełek, z przeznaczeniem na remont kościoła parafialnego.

Ostatnim punktem imprezy była zabawa przy muzyce prowadzona przez śpiewającego DJ Wojciecha Nowaka, podczas której zaprezentowany został także pokaz tańca zumba.

 

Dożynki Parafialno – Gminne 2017 – relacja

Powrót