Aktualności

DZIEŃ KROPKI w Szkole Podstawowej nr 1

DZIEŃ KROPKI w Szkole Podstawowej nr 1
Data publikacji: 26 września 2017

15 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Pajęcznie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Chociaż brzmi to dość tajemniczo, ten dzień obchodzony jest w  szkołach  na całym świecie.
O co chodzi?
To dzień kreatywności, talentu i odwagi. Ta inicjatywa ma na celu zachęcać uczniów do tworzenia i działania.
Skąd takie święto?
W roku 2003 amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter Hamilton Reynolds  wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki wspaniałej nauczycielce  plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Stała się ona inspiracją dla wielu nauczycieli. Panie Gabriela Kostrzewa i Anna Solecka też zainspirowały się historią Vashti i postanowiły pomóc wszystkim uczniom odkryć ich talenty i uwierzyć w siebie.
Jak obchodziliśmy je u nas?
Kilka dni wcześniej zorganizowany został konkurs dla uczniów klas  IV-VII “Rymowanka o kropce”. Utwory, które powstały  zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej. Uczniowie wszystkich klas mieli również zainspirować się “kropką” i stworzyć na ten dzień ciekawą kreację.
Ten dzień  obfitował  w  wiele pomysłów.
Nauczyciele zaopatrzyli się w kubeczki w kropki. Obowiązkowo każdy miał ubranie w kropki. Tematy lekcji zainspirowane były kropką. Wszystkie klasy brały udział w zabawach z kropką na sali gimnastycznej. Dzieci oglądały film i poznały historię małej Vashti. Słuchały piosenki o kropce. Tworzyły “kropkowe ” dzieła sztuki. Robiły zdjęcia w fotobudce w kropki. Również  dzięki pomysłowości rodziców mogliśmy oglądać wspaniałą kolekcję mody. Przecież niezależnie od wieku, każdy z  nas ma jakiś talent.  Dzień Kropki  jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

BO OD KROPKI WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA.

POSTAW KROPKĘ… I ZOBACZ DOKĄD CIĘ ZAPROWADZI!

Make Your Mark… And See Where It Takes You! 

Tekst i fot.: Gabriela Kostrzewa

 

DZIEŃ KROPKI w Szkole Podstawowej nr 1

Powrót