Aktualności

Przysięga wojskowa 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej – relacja

Przysięga wojskowa 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej – relacja
Data publikacji: 11 lipca 2023
 

W sobotę 8 lipca 2023 r. ochotnicy biorący udział w szkoleniu podstawowym 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc” wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. Uroczystość po raz pierwszy odbyła się w Pajęcznie.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych momentów w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i narodu polskiego.

8 lipca w centrum Pajęczna na sztandar wojskowy przysięgę złożyło ponad 60 ochotników, którzy od 23 czerwca br. uczestniczyli w szkoleniu podstawowym w ramach „Wakacji z WOT”. Terytorialsi szkolili się z taktyki, topografii, strzelectwa i elementów ratownictwa pola walki. Na koniec tzw. „szesnastki” zaliczyli egzamin końcowy, tzw. „pętlę taktyczną”, będącą podsumowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności.

Po uroczystości odbył się piknik patriotyczno-wojskowy z pokazem sprzętu jakim dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i pojazdów wojskowych oraz Jednostki Straży Pożarnej i Policji.

Muzycznym akcentem był Koncert Zespołu Musical Souls w którym gościnnie na gitarze basowej zagrał Burmistrz Pajęczna – Piotr Mielczarek.

 

Fot.

Łódzki Urząd Wojewódzki

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej

Urząd Miejski w Pajęcznie

 

 

Przysięga wojskowa 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej – relacja

Powrót