Aktualności

III Pajęczański Bieg Niepodległości – biegniemy razem dla Wiktora

III Pajęczański Bieg Niepodległości – biegniemy razem dla Wiktora
Data publikacji: 03 listopada 2016

Fundacja PKO Banku Polskiego zaprasza do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz 10-letniego Wiktora. Wystartuj w Pajęcznie z kartką „biegnę dla Wiktora”!

 

Biorąc udział w III Pajęczańskim Biegu Niepodległości 11 listopada będzie można pomóc 10-letniemu Wiktorowi, który urodził się z zespołem wad wrodzonych, min. rozszczepem kręgosłupa oraz brakiem lewego podudzia i stawu kolanowego. Obecnie potrzebuje pilnie wymiany protezy. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Wiktora” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zakup nowej protezy. Kartki będą do odebrania w dniu biegu od godz. 11.30 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów. Uczestnicy wszystkich rywalizacji odbywających się 11 listopada w ramach III Pajęczańskiego Biegu Niepodległości, będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej dla Wiktora.

 

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W sumie, od 2013 r. odbyło się 210 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 220 beneficjentów kwotą ponad 3 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

Więcej o programie „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

 

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem

biegne-dla-wiktora

Powrót