Aktualności

Koncert zespołu CRAN w Kinie “ŚWITEŹ”

Koncert zespołu CRAN w Kinie “ŚWITEŹ”
Data publikacji: 21 listopada 2016

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie zaprasza na koncert zespołu Cran, 26 listopada 2016 r. godzina 19.00. Kino Świteź, Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

Zespół Cran powstał z końcem 2011 roku w Trzebnicy. Twórczość grupy charakteryzuje sie mocnym rockowym brzmieniem z oldskulowym zabarwieniem, charyzmatycznym wokalem oraz ambitnymi, uniwersalnymi tekstami. Od początku istnienia grupa pracowała nad projektem osadzonym w tematyce wojskowej, a decydujący wpływ na pomysł miały dwie osoby: gitarzysta Dawid (na co dzień żołnierz zawodowy) oraz Adam Domanasiewicz, przyjaciel kapeli, wybitny chirurg i działacz Trzebnickiego Stowarzyszenia Jazdy Historycznej. Płyta MEDEVAC w artystycznej formie ukazuje chwile z życia zwykłego żołnierza, borykającego się z problemami osobowościowymi, potrafiącego odczuwać strach, jednocześnie wykazującego się umiejętnością przezwyciężania swoich słabości. Mocne brzmienie podkreśla dynamikę zdarzeń. Mimo osadzenia projektu w realiach militarnych samo przesłanie płyty ma charakter bardzo uniwersalny i odnoszący się do codzienności, to ukłon w stronę wszystkich tych, którzy służą innym, niejednokrotnie płacąc za swe bezwarunkowe poświęcenie ogromną cenę. Płyta MEDEVAC to przede wszystkim swoisty hołd dla naszych żołnierzy, w szczególności weteranów.

Projektem udało się zainteresować Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, które to objęło album MEDEVAC patronatem honorowym. I tak 29. maja 2016 roku, w Dniu Weterana Działań Poza Granicami Państwa odbył się koncert premierowy z okazji ukazania się krążka, na którym gościnnie wystąpili: Andrzej Nowak (założyciel TSA i Złe Psy), Marcin Łuczyński (Indios Bravos),Tadeusz Bogucki (Blues Menu) oraz Igor Oksiński.
Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, a w związku z Rokiem Cichociemnych do repertuaru wprowadził także kilka utworów do słów Cichociemnego – rotmistrza Józefa Zabielskiego.

 

Aktualny skład:

Piotr Zdybek – wokal

Dawid Świtała – gitara

Adrian Żak – gitara

Łukasz Górnicz – bas

Dariusz Gawor – perkusja

 

www.cran.pl

www.facebook.com/ZESPOL.CRAN

Koncert zespołu CRAN w Kinie “ŚWITEŹ”
Powrót