Aktualności

“Agnieszka Osiecka – po męsku” – recital Marcina Januszkiewicza

“Agnieszka Osiecka – po męsku” – recital Marcina Januszkiewicza
Data publikacji: 01 grudnia 2016

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, oraz Biblioteka Publiczna zapraszają na wyjątkowy recital “Agnieszka Osiecka – po męsku”. Słynne przeboje Agnieszki Osieckiej w interpretacji Marcina Januszkiewicza będzie można usłyszeć w sobotę 10 grudnia w kinie Świteź. Na recital zatytułowany “Agnieszka Osiecka – po męsku” składają się mniej i bardziej znane utwory poetki. Usłyszymy m.in.”Męski protest song”, “Kołysankę dla okruszka” czy “Części zamienne”. Program wzbogacony został także o kilka kompozycji Władysława Szpilmana oraz utwory autorstwa samego Januszkiewicza. – Tytuł recitalu nie sugeruje nic przewrotnego.  Będzie to Osiecka po męsku, bo ja jestem mężczyzną i to jest mój punkt widzenia. Jeśli jednak ktoś się spodziewa hardrockowego brzmienia albo jakiegoś mocnego uderzenia, to się trochę rozczaruje, bo jest dość onirycznie i bardzo subtelnie – tak o swoim projekcie opowiadał artysta na antenie radiowej Jedynki.  Koncert odbędzie się w sobotę, 10 grudnia, o godz. 19.00 w kinie Świteź. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie MGOKiS, lub w czytelni Biblioteki Publicznej. Zapraszamy!

Marcin Januszkiewicz – ur. 20.03.1987 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010). Obecnie aktor stołecznego Teatru Współczesnego. Uznawany za jednego z najlepiej śpiewających aktorów młodego pokolenia.

Jest laureatem I nagrody dziennikarzy “Tukan Dziennikarzy” na 33 PPA we Wrocławiu(2012); I nagrody na 16 Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku(2012); I nagrody w konkursie “Pamiętajmy o Osieckiej” (2011); I nagrody publiczności w Leśniczówce Pranie; I nagrody jury oraz nagrody publiczności w Sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

 

plakat-1

Powrót